fbpx
22/09/2016

Історія виникнення таун хаус

Таун хаус являє собою дво- або трьох-поверховий житловий будинок з багаторівневими квартирами. Які зазвичай мають окремий вхід і до них примикає невелику ділянку землі з паркоместом.

Такий вид житла сьогодні поширений повсюдно. У чергу за нерухомістю шикуються заможні жителі в різних країнах світу. Однак сама архітектурна ідея цього котеджного варіанти житла далеко не нова.

Комфортний і затишний будинок придумали британці. Имено вони ще в XVI столітті почали будувати компактні і зручні будиночки на кілька поверхів, немов “зліплених” між собою в одну суцільну лінію. Незабаром архітектурну новинку винахідливих англійців помітили найближчі сусіди-європейці. Красиві і комфортні будиночки котеджного типу стали з’являтися на старовинних вуличках французьких, датських, австрійських і голландських міст. Так, слово “таун хаус” міцно увійшло в архітектуру безлічі країн Старого континенту.

Є відомості, що поштовхом для створення подібних будиночків послужила висока вартість земельних ділянок. До того ж сім’я, заселяють будинок, з роками поповнювалася – діти виростали, створювали свої сім’ї, заводили своїх дітей. В результаті виникала необхідність ділити житлову площу і створювати два входи. Так, один будинок перетворювався в уже “подвійний”. До того ж окремі котеджі на одній вулиці були побудовані так близько один до одного (знову ж через захмарною вартості землі), що здавалося, ніби вони зливалися в одне ціле, навіть при тому, що були різної кольорової гами, висоти і архітектурної стилістики . Цікаво, що вже в ті часи таунхаус був різнотипним житлом – в ньому поселялися як різноробочі, так і аристократичні родини.

В Україні перші таунхауси з’явилися ще в 90-х роках минулого століття. Сьогодні їх можна побачити в міській межі біля багатьох вітчизняних мегаполісів. Котеджні містечка заселяють переважно сім’ї з дітьми, які прагнуть до життєвого комфорту і заміському спокою.

Щодо Києва, то в межах столиці сучасний таун хаус з розвиненою інфрастркутурой і якісними комунікаціями можна купити в комплексі “Welldom” в селі Софіївська Борщагівка. Це вкрай цікава заміська нерухомість.