fbpx
30/05/2017

Купити квартиру або заміський будинок – мрія кожного мешканця нашої планети.

Купити квартиру або заміський будинок – мрія кожного мешканця нашої планети.

Адже свої квадратні метри – це не тільки зручно і комфортно, це ще свобода і незалежність. В попередньому матеріалі ми в конкретних цифрах і покроково розписали “подвиг” придбання свого житла в місті Київ чи найближчих селищах і прилеглих мікрорайонах (Софіївська Борщагівка, Вишневе, Петровське, Петропавлівська Борщагівка тощо). А сьогодні ми розповімо як мрія під назвою “купити таунхаус” або “стати щасливим власником своєї квартири” втілюється в життя в цивілізованих країнах.

Сполучені штати Америки

Тут панує довгострокова програма іпотечного кредитування. Американці вітають тривалі кредити на 30 років. Їх оформляє переважна більшість жителів США. Але разом з тим у країні вистачає безробітних, які не можуть дозволити собі оплачувати рахунки.

До речі, перша державна програма щодо забезпечення незаможних квадратними метрами з’явилася в Штатах ще в 1937-му за часів Великої депресії. Влада надавала бідним верствам доступне соціальне житло, яке здавалося їм в оренду за символічну суму. Бідні жили в будинках, які належали приватним власникам, а останні за співпрацю з державою отримували “плюшку” у вигляді лояльного оподаткування. Трохи пізніше в США з’явилися субсидії на нерухомість (для тих, хто ніяк не може купити таунхаус або квартиру). Вони виплачуються малозабезпеченим громадянам по сей день. Така соціальна оренда надається тим сім’ям, чий сукупний дохід не дотягує до 50 відсотків того рівня доходу, який вважається середнім для конкретної місцевості.

Іспанія

Іспанію можна сміливо назвати найбільш благополучною країною в плані соціального житла. По-перше, більшість іспанців (а це цілих 83%) мають своє житло, що є рекордною цифрою для усього європейського континенту. А, по-друге, в країні діє дуже цікава і вигідна програма VPP (в буквальному перекладі звучить як “публічно безпечне житло”), завдяки якій бідні сім’ї можуть отримати протягом 12 місяців 100 тис. державних субсидій. Згідно даній програмі, встановлюється певний статус будинків – зокрема, найближчі 30 років вони будуть соціальним житлом для незаможних. Така лояльна програма почала свій стрімкий розвиток на піку розвитку економічної кризи. Народ зубожів – та комерційне будівництво помітно зменшило оберти. Сьогодні третина нових будинків, які будуються, виконують роль соціального житла. Цікаво, що заселяються в ці квартири не в порядку живої черги, а тим кому в буквальному сенсі пощастить дістати щасливий квиток. Всі претенденти на житло збираються на стадіоні і там тягнуть жереб – в результаті вибір за долею і щасливим випадком.

Крім того, в Іспанії для тих, хто не може дозволити собі купити квартиру, діє додаткова молодіжна програма. Молоді сім’ї мають можливість взяти в оренду будинок, який протягом наступних 7-17 років вони можуть поступово викупити. Для таких категорій населення навіть діє окрема програма щодо зниженого оподаткування для тих, хто хоче купити квартиру, будинок або будинок (перший по рахунку).

У цьому контексті варто згадати ще одну ініціативу місцевої влади в окремих регіонах Іспанії – 30% землі, яка виділяється під забудову, повинна бути призначена для зведення соціальних будинків.

До речі, тільки 8% іспанських сімей знімають житло (з них 1% – соціальні доступні квартири).

У наступному матеріалі ми розповімо, як вирішується питання нерухомості у Франції і Німеччині для тих громадян,які не можуть дозволити собі придбати квартиру або будинок (Київ, Ірпінь, Софіївська Борщагівка, Буча, Вишневе, Петропавлівська Борщагівка).