fbpx
23/09/2016

Котеджне містечко або що посадити біля будинку

Хто купив таунхаус, горить бажанням посадити своє дерево біля нього. Котеджне містечко помітно перетворюється, коли навколо нього розростається буяющій сад, а око милують незрівнянні творіння ландшафтного дизайну.

Власники таунхаусів зазвичай розташовують однією-двома сотками землі біля заміського будинку. Багато марять про те, щоб вмістити на цій ділянці і зону для відпочинку, і майданчик для дитячих ігор, і навіть скромний город. Дивно, але деяким це навіть вдається. В іншому – люди вважають за краще таун хаус з малою кількістю землі, ніж будинок з великим городом.

По-істині мальовничим котеджне селище зробить сад. Правда, великим і повноцінним біля таунхауса він не вийде. Однак місце для посадки хоча б одного більшого дерева навіть на самому мінімальному земельному наділі знайдеться. Це може бути родюча яблуня, широколистий клен або витончена сакура, навколо яких утворюється вся інша “садові мозаїка” – кущі, квіти, виноградник.

Не менш чудово котеджне містечко виглядає в оточенні хвойних культур. Різноманітністю своїх форм вони створюють чудові рельєфи, які радують око і взимку, і влітку. Якщо ж Ви віддаєте перевагу квітучим чагарниках, то гармонійно біля таунхауса впишуться гортензія, жасмин і бузок, у цвітінні котрих котеджне селище заграє багатою палітрою фарб.

Пари квадратних метрів під будинком вистачить для вирощування пряних трав. Мелісса, лаванда, базилік, м’ята, розмарин – запашні рослини будуть радувати букетом ароматів весь котеджне містечко. Пам’ятайте, що ці трави теплолюбні, тому не полінуйтеся забезпечити їх місцем під сонцем біля таунхауса.

Ще один варіант для ділянки біля будинку – декоративний міні-город. Для нього не обов’язково підбирати спеціальні сорти овочів, цілком згодяться звичайна морква, томати, зелень. Непогано виглядатимуть і в’юнкі рослини типу гороху або ліани.
У будь-якому з описаних варіантів завжди залишайте деякий місце для газону. Підстрижена густа зелень створить прекрасний майданчик для ландшафтних композицій і зробить котеджне селище більш мальовничим.