fbpx
9/06/2017

Купити таунхаус або винайняти квартиру – як вирішують квартирне питання французи і німці?

Купити таунхаус, придбати більш скромну квартиру в кредит або ж взяти житло в оренду?

Одвічні питання для людей, які переїхали жити в нове місто, де у них поки що немає житла. Ця дилема також сушить сіра речовина молодятам, які випурхнули з батьківського гніздечка і тут же взялися вирішувати “житлове питання”.

У попередніх матеріалах ми детально розписували варіанти придбання житла для українців, американців та іспанців. У цьому матеріалі розповімо, як питання вирішується в Німеччині і Франції.

Німеччина

Німці спокійно ставляться до орендованій квартирі. Якщо говорити мовою цифр, то близько 60% жителів Німеччини знімають житло. Представники цієї нації можуть спокійно дозволити собі зняти квартиру, оскільки майже третина квартир, що здаються (27%) відносяться до державного фонду – відповідно ціна там адекватна і не змінюється кожні півроку (як це буває у приватних власників).

Широка пропозиція по оренді житла в державному секторі пов’язано з необхідністю розвивати ринок соціального житла повоєнний час. Тільки за 12 років (з 1945 по 1957 рік) в країні побудували 5 мільйонів одиниць житла, загальна площа яких склала приблизно чверть мільйона метрів квадратних. Таким чином, на кожну німецьку родину припадало близько 50 метрів квадратних. Завдяки цьому питання житла для бідних верств населення було вирішено.

До речі, жодна з німецьких сімей (навіть сама малозабезпечена) не отримала квартиру абсолютно безкоштовно. Кожен робив посильний внесок.

Франція

Соціальне житло у Франції за українськими мірками виглядає майже як апартаменти. Це чотирикімнатна квартира із загальною площею в 80 метрів квадратних, розрахована на проживання сім’ї з двох-трьох чоловік. Називається вона “ашелем”. Однак, щоб заселитися в таку квартиру, необхідно отримати право на соцжитло, що зробити не так вже й просто. Все залежить від рівня заробітку людини. Якщо заселитися в “ашелем” і жити там бажає одна людина, то це його намір зможе здійснитися тільки в тому випадку, якщо рівень його щомісячного заробітку становить не менше 2100 євро (в провінційній місцевості показник дещо нижчий – 1,9 тис. Євро). Що стосується сім’ї (4 чоловік), то зняти “ашелем” може тільки та сім’я, чий загальний місячний дохід становить не менше 4,6 тис. Євро.

При наявності необхідного доходу французи можуть подавати документи і ставати в чергу на оренду соціального житла у відповідному департаменті. Оскільки жити в “ашелеме” бажають мільйони, то чергу може розтягнутися на роки шість, а то й сім. При цьому щороку доведеться, так би мовити, відзначатися в департаменті, де Ви подасте документи, – це буде своєрідним підтвердженням Вашого наміру зняти квартиру.

Цікаво, що вартість оренди соціального житла у Франції варіюється виходячи не тільки з площі приміщення, а й спорудження будинку (його якості) і тарифів керуючої компанії. Близько 30% таких компаній є кооперативами, стільки ж управляються муніципальними органами і ще третина – приватниками. При цьому хоч би якою була остаточна вартість оренди, ціна такої знімною квартири завжди в 2 рази поступається за ринкову.

Крім того, деякі французи отримують певні посібники і допомога від благодійних організація. Ці гроші іноді дозволяють повністю покрити всі витрати середньостатистичного француза на житло.

Цікаво, що французи мають можливість викупити свій “ашелем” у власника. Таких щасливчиків в рік у Франції налічується близько 5 тисяч.

Як купити квартиру із середньою зарплатою в своїй країні – досвід США та Іспанії. Якщо Ви ще не прийняли важливе “житлове” рішення – таунхаус ціна, придбати квартиру або продовжувати далі знімати житло – то в місті Київ у Вас завжди є безліч цікавих варіантів. Наприклад, купити таунхаус можна як в межах міста Київ, так і в його околицях (Вишневе, Софіївська Борщагівка, Ірпінь, Буча, Петропавлівська Борщагівка та ін.).

Таунхауси Велд – це затишний заміський комплекс таунхаусів в екологічно чистій зоні з усіма сучасними зручностями.