fbpx
31/03/2017

Заміський будинок: чим відрізняються дуплекс, таунхаус

Дуплекс або таунхаус – що ж вибрати? Цим питанням задаються всі потенційні покупці заміської нерухомості. Дуплекс являє собою окремий двоповерховий котедж, в якому під одним дахом розміщені 2 квартири із суміжною стіною, але з різними входами. У той же час таунхаус є комплексом двох – чи триповерхових квартир, які примикають один до одного, “збудовані” в одну лінію і мають, відповідно, загальні стіни і дахи.

Дуплекс і таунхаус мають багато спільного. Вони обоє добре вписуються у визначення “комфортабельний заміський будинок”. І навіть їх історія має деякі схожі риси. Так, ці два типи нерухомості прийшли до нас з Європи, а саме з Англії. Дуплекс з’явився як відповідь на соціальну потребу сім’ї, яка поповнювалася новими членами, “розростатися в нерухомості”. Батьки, у яких підростали діти і планували створювати вже свої сім’ї, змушені були добудовувати до свого будинку ще частина кімнат, до яких примикала окремий вхід і по можливості земельну ділянку. Таким чином, два покоління однієї родини фактично продовжували жити в одному домі, але при цьому кожен мав своє затишне “гніздечко”.

З Великобританії дуплекс почав успішно “кочувати” по всьому світу. Спочатку цю будівельну ідею підхопили найближчі європейські країни, пізніше вона дісталася до Америки, а 10-15 років тому почала реалізовуватися і в Україні. До речі, у багатьох країнах дуплексом називають зовсім не заміський будинок, а просто двоярусну квартиру.

Як правило, дуплекс відрізняється від таунхауса ще й своїми розмірами: цей будинок менше за своєю площею і може мати невеликий примикає земельну ділянку. Дуплекс зазвичай купують сім’ї, в яких батьки хочуть жити поруч з дітьми. Також ця нерухомість популярна серед молодих пар, які дружать між собою, і хочуть жити по сусідству.

Головна відмінність таунхауса від дуплекса – конструкції та архітектурному вирішенні споруди. Таунхаус – це комплекс з декількох будиночків на 2 або 3 поверхи, які з’єднані між собою спільними стінами. Таунхауси також мають окремий вхід, шматочок землі під вікнами, своє паркомісце.

Планування у тих типів нерухомості плюс-мінус однакова. На першому поверсі, як в дуплексі, так і в таунхаусі, як правило, розміщується кухня і вітальня, а також передпокій і санвузол. На другому поверсі – кімнати. Їх кількість залежить від площі споруди. Це може бути як дві, так і три кімнати – спальня, дитяча, кімната для гостей. Зазвичай будинку є два виходи – на вулицю і в гараж.

Якщо підсумовувати, то і таунхаус, і дуплекс мають масу приємних і загальних переваг. Ці затишні і охайні будиночки не тільки радують своєю комфортабельністю і сучасними комунікаціями, але і територіальною близькістю до природи, так як зазвичай розташовані за межею міста, ближче до зеленого масиву. Ось тому заміський будинок залишається мрією мільйонів жителів галасливих мегаполісів по всьому світу!