+38 (044) 299 43 74

Проектування таунхаусів і їх особливості

Квадрохауси (компактні таунхауси)

Всі чотири блок-квартири в даному типі таунхаусу можуть відрізнятися розмірами і плануванням. Проте найчастіше їх будують однаковими і дзеркальними один до одного, адже це куди простіше, швидше і економічніше.

Поділяють простір по поверхах, розміщуючи на першому приміщення, які вимагають більше світла: передпокій, кухня, вітальня. На другому поверсі розміщують спальні, так як туди освітлення доходить в меншій мірі. При наявності мансарди, її часто видозмінюють під студію, спальню і т.д.

Ділянки біля будинку, що належать кожному з 4 власників, зазвичай квадратної або прямокутної форми і шириною від 4 до 8 метрів. Можуть бути перед входом, позаду будівлі або розміщуватися по обидва боки. При наявності в будинку гаражів, їх блокують попарно і розміщують на цокольних або перших поверхах. Або ж вони знаходяться окремо від будинку, як і стоянки.

Квадрохаус забезпечує високий рівень комфорту при проживанні, а також деяку індивідуальність всередині будинку і на дворі, який буває великих розмірів. Його економічніше за все будувати і експлуатувати. Однак чим менше в комплексі міні-будинків, тим це краще для мешканців та їхньої зручності.

Лайнхауси

Деякі комплекси таунхаусів, що розташовані в місті, роблять без прибудинкових земельних ділянок. Замість цього є спільний двір, що знаходиться позаду споруд. В такому випадку вхід всередину розташовується з боку тротуару вулиці.
Лінійні таунхауси можна видозмінювати: зрушувати блоки відносно один одного, розташовувати під кутом до дороги, утворюючи “драбинку”. Внаслідок цього простір стає більш комфортабельним і затишним для проживання. Або й зовсім розділяти блоки гаражами, що однозначно вплине на розширення території і появу невеликих ділянок за гаражами.

Дуплекси

Проектування дуплексів майже таке саме, як і проектування звичайного приватного будинку. У ньому немає обмежень по величині ділянок. Дуплексу властива незалежність і практичність під час проживання.

Підсумовуючи, можна сказати, що придбання міні-будинків зі стандартними вузькими блоками цілком економічно. При бажанні якось видозмінити його, потрібно бути готовим до фінансових витрат.

Блок-квартири мають свої видимі переваги перед іншими видами житла. До мінусів можна віднести блокування творчих талантів мешканців, адже вони можуть вносити лише незначні зміни в свої гніздечка, але не повністю перероблювати все під свої особисті смаки.